Girincs
A 35-ös út mellett fekvő településre könnyen eljuthatunk a 37-es útról is.A falu már a tatárjárás előtt is létezett, ám akkor elpusztult. A visszatérő lakosok által újjáépített település nevével az 1332-1337-es pápai tized lajstromokban találkozunk először Kerenchalakban, az 1450-es évektől említik Gerencs, majd Girincs néven. A török időkben a falu újra...
A 35-ös út mellett fekvő településre könnyen eljuthatunk a 37-es útról is.
A falu már a tatárjárás előtt is létezett, ám akkor elpusztult. A visszatérő lakosok által újjáépített település nevével az 1332-1337-es pápai tized lajstromokban találkozunk először Kerenchalakban, az 1450-es évektől említik Gerencs, majd Girincs néven. A török időkben a falu újra elpusztult, és csak a XVIII. század elején népesült be újra.
Girincs fejlődésére kedvezően hatott a szomszédos Körömjelentősége, ahol fontos átkelőhely volt a Sajón, és ott rendezték be a Sajóládi pálosok uradalmi központját is. Azonban a Sajó folyamatos áradásai és partomlásai miatt magasabb területre, a mai falu helyére költöztek Girincs lakosai.
A XVIII. század közepétől Girincs a környező települések egyházi, közigazgatási és gazdasági központja volt, a Dőryek kastélya körül kiépült faluközpont tovább bővült. 1945 után a község újra fejlődni kezdett, ám az 1970-es évek iparosítási hulláma, Miskolc és Tiszaújváros szomszédsága miatt jelentős volt az elvándorlás.